• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ 
بیانیه كارگروه شركت های اوره ساز درخصوص افزایش نرخ خوراك
شرکت های پتروشیمی اوره ساز کشور درخصوص افزایش نرخ خوراک و سوخت بیانیه صادر کردند.
به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی پردیس، در پی انتشار خبر قیمت های جدید خوراک و سوخت شرکت های پتروشیمی، نشست مشترک مدیران عامل شرکت های اوره ساز پردیس، شیراز، کرمانشاه، لردگان، مسجد سلیمان، خراسان و دبیر کارگروه اوره کشور به میزبانی شرکت پتروشیمی پردیس برگزار شد.
در این نشست پس از بررسی و تبادل نظر پیرامون مشکلات ایجاد شده بیانیه ای به شرح زیر صادر شد:  
1. افزایش بهای خوراک ضربه جدی و مهار نشدنی به زنجیره تامین اوره به عنوان یکی از مهمترین منابع ارز آوری کشور وارد خواهد نمود و به طور قطع در نهایت به افزایش نرخ تورم دامن خواهد زد، به این موضوع بایستی بیکاری قریب الوقوع بیش از ده هزار نفر شاغل در این شرکتها را اضافه نمود که در نهایت این امر در تناقض آشکار با شعار سال یعنی رشد تولید و مهار تورم است.
2. شرکت های اوره ساز حتی با وجود نرخ های فعلی سوخت و خوراک درآمد و سود قابل توجیهی برای سهامداران خود ندارند و درآمد و سود نشان داده شده در صورت های مالی و سامانه کدال این شرکتها با احتساب طلب 41 هزار میلیارد تومانی از دولت بابت اوره تحویلی تکلیفی به جهاد کشاورزی محاسبه شده است که نه تنها در طول چند سال گذشته دریافت نشده، بلکه ارزش واقعی ارزی آن روز به روز در حال کم شدن است.
3. با افزایش نرخ بهای خوراک و در نتیجه بالا رفتن هزینه تمام شده تولید محصول و همزمان شدن آن با کاهش قیمت جهانی، به زودی شاهد سر به سر شدن قیمت تولید و فروش اوره خواهیم بود با ادامه این روند ( که بعید نیز به نظر نمی رسد) ممکن است تولید کنندگان به زودی بر سر دوراهی تولید با ضرر و یا توقف اجباری تولید به جهت پیشگیری از ضرر بیشتر قرار گیرند.
4. اعضای این کارگروه به جهت رعایت صرفه و صلاح سهامداران خود و جلوگیری از اختلال در امر تولید، اشتغال و حمل و نقل جاده ای از مبادی امر و مسئولین ذیربط جدا درخواست دارند بازنگری در مورد قیمت های جدید با در نظر گرفتن قیمت های جهانی گاز و قیمت تمام شده محصول صادرکنندگان ایرانی را در دستور کار قرار دهند و پرچم داران ارزآوری کشور را از گردونه رقابت با سایر رقبای بین المللی خود در منطقه خارج ننمایند.
امتیاز :  ۴.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0