• ساعت : ۱۵:۱۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ 
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با نبض انرژی:
پتروشیمی پردیس پیشتاز حفاظت از محیط زیست در كشور
عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه حل مسائل زیست محیطی یکی از دغدغه‌های مهم مجلس است گفته؛ پتروشیمی پردیس در دوره جدید مدیریتی سرمایه گذاری خوبی در زمینه محیط زیست داشته که با اجرای فاز چهارم پتروشیمی پردیس، چندین فلر در عسلویه برای همیشه خاموش می شود.

به گزارش  «نبض انرژی»، مصطفی نخعی نماینده مردم سربیشه، نهبندان(خراسان جنوبی) که به دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی نیز راه یافته است با بیان اینکه حل مسائل زیست محیطی یکی از دغدغه‌های مهم همه ادوار مجلس بوده تصریح کرد: حفظ اعتماد عمومی به صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در گرو حفظ کیفیت محیط ‌زیست است که خوشبختابه پتروشیمی پردیس به عنوان یکی از صنایع برتر و سبز، با اقدامات خود توانسته یکی از پیشتازان حفاظت از محیط زیست در کشورباشد.

مصطفی نخعی گفت: اگر چه شرایط کنونی کشور با مسائل مهمی روبه‌روست اما این مسائل نمی‌تواند از اهمیت و اولویت مسائل زیست محیطی برای امروز و آینده کشور کم کند.

نخعی در ادامه به اعتبارات و سرمایه گذاری هایی که به‌منظور بهبود شرایط محیط‌ زیستی در این صنعت اختصاص یافته اشاره کرد و افزود: خوشبختانه از سال‌های گذشته اعتبارات در حال افزایش است و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی موظفند که به این قوانین سختگیرانه مجلس پایبند باشند.

این نماینده مجلس با اشاره به اقدامات صورت گرفته، پتروشیمی پردیس را یکی از پیشتازان حفاظت از محیط زیست معرفی و تاکید کرد: پتروشیمی پردیس یکی از صنایع سبز کشور ما است و توانسته به عنوان حامی زیست بومی که در آن واقع شده، اقدامات موثری انجام دهد.

وی ادامه داد: این مجموعه عظیم صنعتی با وجود اینکه در مجاورت دریاست، اما با کنترل پساب‌های تولیدی، برعدم ارسال پساب کنترل شده به دریا حساسیت ویژه ای دارد که این اقدام میتواند الگوی خوبی برای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان با اشاره به دوره مدیریتی سید محمدرضا میری لواسانی خاطرنشان کرد: پتروشیمی پردیس در این دوره سرمایه گذاری خوبی در زمینه محیط زیست داشته و علاوه بر انجام چند طرح پژوهشی مرتبط با اکوسیستم ارزشمند حرا و کاشت بالغ بر 40 هزار نهال حرا در محیط زیست پیرامونی خود، تلاش دارد با اجرای فاز چهارم، چندین فلر را در عسلویه برای همیشه خاموش کند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0