• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ 
پروژه پتروشیمی همت شاخص ترین پروژه زیست محیطی كشور است
مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس به عنوان سهامدار عمده پتروشیمی همت:
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر و جمعی از مدیران این سازمان از شرکت پتروشیمی پردیس و پروژه زیست محیطی پتروشیمی همت (فاز چهارم پتروشیمی پردیس) بازدید کردند.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس در جریان این بازدید با بیان اینکه تمام تلاشمان این است که در راستای حفاظت محیط زیست کشور گام های موثری برداریم، اظهار داشت: پروژه زیست محیطی پتروشیمی همت از دو جنبه انسانی و اقتصادی برای کشور اهمیت فراوان دارد و هر روز تعویق این پروژه هم آسیب اقتصادی و هم آسیب جانی برای ساکنین و کارکنان منطقه به همراه دارد.
دکتر میری لواسانی با اشاره به وجود بعضی از ناهماهنگی ها بین سهامداران پروژه همت اذعان کرد: بعضی از مشکلات در حوزه سهامداری پتروشیمی همت باعث شد که این پروژه با تعلل و کندی در روند اجرا روبرو شود، تمام تلاش ما این است که این پروژه را با تمام قوا جلو ببریم تا هر چه سریعتر عواید آن نصیب مردم و کشور شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم طی 18 تا 20 ماه آینده شاهد بهره برداری از این پروژه عظیم ملی باشیم، یادآور شد: ممکن است محصول نهایی این پروژه به جای اوره به هیدروژن آبی و هیدروژن سبز تغییر کند، در این خصوص در حال مطالعه هستیم و حتما از نظرات دوستان در سازمان حفاظت محیط زیست بهره خواهیم برد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس گفت: با توجه به اثرات قابل توجه این پروژه در کاهش رد پای کربن منطقه و کشور و همچنین کاهش میزان فلرینگ منطقه می توان از آن به عنوان شاخص ترین پروژه زیست محیطی کشور یاد کرد که ردیف دو، پروژه ملی را در نهاد ریاست جمهوری کسب کرده است.
دکتر میری لواسانی با بیان اینکه سازمان ملل در راستای کنوانسیون پاریس و کاهش ردپای کربن، حمایت هایی از کشورهای در حال توسعه انجام می دهد، تأکید کرد: انتظار ما این است که با همکاری مدیران محترم اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، پروژه پتروشیمی همت در بخش انسانی سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان پروژه ملی معرفی شود و بتوانیم با تاییداتی که از این سازمان دریافت می کنیم از کمک های سازمان ملل در این خصوص بهره مند شویم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز در این نشست با تقدیر از اقدامات پتروشیمی پردیس در راستای حفاظت از محیط زیست اظهار داشت: پروژه بزرگ پتروشیمی همت که قرار است به عنوان یک پروژه شاخص محیط زیستی برای حذف بخشی از فلرینگ منطقه در آینده فعال شود نقش مهمی در کاهش آلودگی منطقه خواهد داشت و سازمان حفاظت محیط زیست تمام تلاش خود را برای تسریع در اجرای این پروژه و بهره مندی از کمک های ملی و بین المللی به کار خواهد بست.
مهندس مرادزاده با اشاره به اهمیت موضوع محیط زیست در قانون اساسی و همگانی سازی حفاظت از محیط زیست اذعان کرد: آلودگی های پلاستیکی باعث آلودگی آب و خاک و ایجاد مشکل برای انسان و سایر موجودات زنده شده است، باید همه ما در زمینه کاهش این معضل بزرگ زیست محیطی تلاش کنیم.

تهیه داشبورد پویای سیاهه انتشارآلاینده ها، تعیین رد پای کربن محصولات با رویکرد ISO14064، ممیزی انرژی ساختمان‌های اداری با رویکرد ISO50002، پایش آنلاین تمامی دودکش های فرایندی، احتراقی و فلر، بهینه سازی پارامترهای عملیاتی استک های احتراقی و فرایندی، مدیریت پساب مجتمع، نصب Steam Stripper برای تصفیه پساب آمونیاکی، مدیریت پسماند و حفاظت از خاک، پروژه ارزیابی زیست محیطی چرخه عمر محصول، تدوین نقشه راه توسعه پایدار مجتمع، حمایت از گونه حرا و جنگل های حرا، بررسی روند تغییرات میزان رواناب ورودی به تالاب نایبند، پایش فصلی پارامترهای فیزیکو شیمیایی تالاب‌های استان، برگزاری همایش روز جهانی تالاب‌ها در پارک ملی دریایی نایبند و حراکاری سالانه در محدوده جنگل های حرا استان بوشهر از جمله فعالیت های شرکت پتروشیمی پردیس در حوزه ایفای مسئولیت های اجتماعی و حفاظت از محیط زیست است که در این نشست مورد توجه قرار گرفت.
از جمله افتخارات و دستاوردهای زیست محیطی پتروشیمی پردیس نیز می توان به خروج از لیست صنایع آلاینده محیط زیست از سال 1399 تاکنون، کسب عنوان واحد صنعت سبز کشور و نگارش و انتشار مقاله با محوریت ارزیابی چرخه عمر واحد RO از منابع آب شور دریا اشاره نمود.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0