برگزاری اولین نشست مشترک اوره سازان ایران توسط هلدینگ پارسیان
پایان چندصدایی در صنعت اوره / نبض قیمت گذاری جهانی اوره در دستان ایران
شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان در دومین گام خود برای افزایش و تثبیت قیمت اوره ایران در بازارهای جهانی اقدام به برگزاری نشست مشترک با شرکت های اوره ساز هلدینگ پترول نمود.
شرایط دشوار تحریم برای شرکت های پتروشیمی و مشکلات موجود در مسیر صادرات محصول استراتژیک اوره طی سال های متمادی باعث شده بود این محصول بسیار پایین تر از قیمت جهانی به فروش برسد. تابستان سال گذشته بود که هلدینگ نفت و گاز پارسیان برای تغییر این شرایط اقدامی مهم و سرنوشت ساز انجام داد. راه اندازی کارگروه اوره ایران با حضور سه شرکت اوره ساز مطرح و مدیریت پتروشیمی پردیس بزرگترین اوره ساز ایران و منطقه، اولین گام هلدینگ نفت و گاز پارسیان در این مسیر بود که نتایج مهمی در پی داشت. هم افزایی قابل توجه در بین تولیدکنندگان اوره، حذف دلالان، جلوگیری از رقابت ناسالم داخلی و افزایش قیمت گزارش شده آرگوس در ایران تنها بخشی از دستاوردهای این کارگروه طی یک سال اخیر است.
شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان در دومین گام خود برای افزایش و تثبیت قیمت اوره ایران در بازارهای جهانی اقدام به برگزاری نشست مشترک با شرکت های اوره ساز هلدینگ پترول نمود. این نشست با دعوت هلدینگ پارسیان و همت مدیران ارشد هلدینگ پترول با حضور مدیران شرکت های پتروشیمی لردگان و مسجد سلیمان و شرکت های اوره ساز زیرمجموعه پارسیان برگزار شد.
این نشست که به منظور یکسان‌سازی قیمت اوره صادراتی ایران و برای نخستین بار با حضور کلیه شرکت‌های اوره ساز داخلی برگزار شد، پیامی آشکار به کلیه ذینفعان و مشتریان اوره است، که از این پس قیمت صادراتی این محصول استراتژیک بصورت مشترک و با در نظر گرفتن صرفه و صلاح کلیه تولیدکنندگان داخلی اعلام خواهد شد.
شرکت کنندگان در این جلسه همگی اذعان داشتند که زمان چند‌صدایی و رقابت ناسالم داخلی برای فروش اوره به پایان رسیده و به طور قطع، نتیجه این امر ثبت رکوردهای فروش با قیمت‌های بالاتر و استفاده از کلیه فرصت‌های بازرگانی جهت افزایش سود سهامداران این شرکت هاست.
حضور مدیران بازرگانی این شرکت‌ها در کارگروه مشترک اوره، در هفته‌های بعدی نیز ادامه خواهد داشت.

نقش کارگروه اوره ایران در تحولات آینده
در یکسال گذشته اقدامات مطلوب انجمن اوره سازان در قیمت گذاری محصول به افزایش فروش و سود منجر شده است.  موضوع زمانی اهمیت مضاعف پیدا می کند که بدانیم ایران به همراه روسیه در پایان سال 2021 به بزرگترین تولیدکنندگان اوره تبدیل شدند.
با به بهره‌برداری رسیدن سایر طرح‌های پتروشیمی هنگام، لاوان، زنجان و هرمز طی برنامه جهش سوم توسعه، پتروشیمی‌های فعال فعلی موظف به تامین بخش کمتری از نیاز داخلی خواهند بود و توانایی بیشتری برای صادرات خواهند داشت. در نتیجه ایران در افق سال 2025، حدود یک سوم تجارت جهانی اوره را در اختیار خواهد داشت و بیش از پیش نبض قیمت‌گذاری اوره جهان در دستان ایران خواهد بود.
در مجموع، اوره‌سازان ایرانی نقش مهمی در معادلات عرضه این محصولات و حتی قیمت‌گذاری در سطح بین ‌المللی دارند، و این هم افزایی و هماهنگی که در حال حاضر شکل گرفته است نقش تأثیرگذاری در تثبیت جایگاه ایران در سطح جهان و افزایش قیمت این محصول استراتژیک خواهد داشت.
 
تاریخ:
1401/06/21
تعداد بازدید:
2736
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 کل امتیاز:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دفتر تهران : خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی شمالی، کوچه عرفی شیرازی، پلاک 7
کد پستی: 45853-19936 تلفن: 4-88603493-021 نمابر: 88603502-021
مجتمع :استان بوشهر، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، عسلویه
کد پستی: 11355-75118 تلفن: 8-37323305-077 نمابر: 37323304-077
تماس با امور سهام شرکت پتروشیمی پردیس
تلفن: 88064188-021 88603496- نمابر: 88039042-021
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پتروشیمی پردیس می باشد.
Powered by DorsaPortal