پتروشیمی پردیس
۱۴۰۲ يکشنبه ۷ خرداد
✔️ بازدید مدیرعامل پتروشیمی پردیس از تعمیرات اساسی فاز اول
گام های بلند پردیس برای خودکفایی با تکیه بر دانش فنی بومی
مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس با همراهی جمعی از مدیران ارشد مجتمع، از عملیات تعمیرات اساسی فاز اول شرکت بازدید کرد.
دکتر غلامرضا جمشیدی در این بازدید در جریان آخرین فعالیت های صورت گرفته و دستاوردهای بی نظیر این دوره تعمیراتی قرار گرفت و با کارگران و متخصصان اداره تعمیرات دیدار و گفت و گو کرد.
مدیرعامل پتروشیمی پردیس با عرض خدا قوت و خسته نباشید به نیروهای حاضر در برنامه تعمیرات اساسی فاز اول شرکت اظهار داشت: هر سال با بالا رفتن میزان برودت هوا و افزایش مصارف گاز خانگی، ما با مشکل اساسی قطعی گاز مواجه می شویم که اثر زیادی بر میزان تولید و صادرات شرکت دارد. همکاران ما در اداره تعمیرات ناچار به استفاده از این فرصت برای انجام تعمیرات اساسی سالانه هستند.

وی با اشاره به برنامه ریزی اصولی و پیش بینی های دقیق صورت گرفته برای تعمیرات اساسی فاز اول شرکت اذعان کرد: مهندسین و متخصصین پرتلاش ما در اداره تعمیرات با تکیه بر دانش فنی و توان تخصصی خود اقداماتی را انجام داده اند که برخی از آنها برای اولین بار در سطح شرکت های پتروشیمی و پالایشگاه های فعال در منطقه اتفاق افتاده است.
دکتر جمشیدی ادامه داد: مدیریت دانش و مهندسی معکوس تجهیزات با حساسیت بالا برای قطع وابستگی به شرکت های خارجی، استفاده از ظرفیت نیروهای متخصص شرکت بدون حضور پیمانکار خارجی، انجام کارهای حجیم تعمیراتی که برخی برای اولین بار در سطح مجتمع اتفاق می افتد و مدیریت بهینه منابع انسانی برای کاهش بکارگیری نفرات خارج از شرکت از دستاوردهای ارزنده و قابل تقدیر این دوره از تعمیرات است که بهبود چشمگیر شاخص هایKPI  را در پی داشته است.

تعویض کاتالیست راکتور 1005 با کاتالیست ایرانی، تعمیر ماشین آلات حساس از جمله کمپرسورها در حجم وسیع با تخصص  اداره تعمیرات بدون برون سپاری ، تعمیر تاور 2002 که منجر به از رفتن چالش های تولید خواهد گردید همچنین تعویض UPS  فاز یک، باز و بسته کردن 80 تجهیز ثابت، 43 دستگاه ماشینری، 180 ولو، کنترل ولو و psv همراه با ساخت مبتکرانه قطعات مورد نیاز در کارگاه تراشکاری، 1500 روتین ابزار دقیق، 150 روتین واحد برق و 450 مترمکعب پکینگ از شاخص ترین فعالیت های صورت گرفته در تعمیرات اساسی فاز اول پتروشیمی پردیس است.
تعمیرات اساسی فاز اول اوره و آمونیاک پتروشیمی پردیس از 8 دیماه آغاز شده و براساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا 3 بهمن ماه 1401 به پایان خواهد رسید.
 
 
 
تاریخ:
1401/10/22
تعداد بازدید:
1074
منبع:
Powered by DorsaPortal